Valgomed

Valgomed
Rate this post

Дали редовно страдате од калуси на стапалата предизвикани од зимските обувки и сте склони на таканаречени мртви коски на стапалото? Овој проблем навистина иритира и физички и психички. Луѓето се срамат бидејќи нивните стапала не изгледаат убаво. Исто така многупати дури и најдобрите обувки не помагаат да се реши проблемот. Кој е лекот?Најчесто неопходно е да се одвојат ножниот палец и вториот прст од ногата. Посебни коректори за обувките се дизајнирани со оваа цел. Има разни видови на коректори од различни производители на пазарот. Ние се фокусирамае на брендот Valgomed кој веднаш ни го привлече вниманието. Дали навистина помага како што тврди производителот или е измама?

Дознај ја цената     Прикажи рецензии на производи од корисниците

Што всушност е Valgomed?

На прв поглед Valgomed е обичен коректор кој лесно се става помеѓу прстите. Тој е посебен коректор направен од хипоалергеничен силикон. Производителот тврди дека овој производ многу помага во случаи на калуси. Постепено се прошири низ САД и Европа. Пакувањето содржи две парчиња коректори за левото и десното стапало.

Како делува?

 • Го спречува појавувањето на мртва коска на стапалото и модрици
 • Обезбедува максимална удобност при пешачење
 • Може да се користи со било кои обувки во сите годишни времиња

Експертите истакнуваат дека Valgomed е ефикасен и во почетокот на проблемот и во напредната фаза.

Што всушност е мртва коска на стапалото? Лесно е да се забележи дека коската на големиот палец на вашето стапало е искривена. Не изгледа пријатно и ви создава проблеми при одење. Овој проблем се појавува многу често кај жени кои носат тесни обувки и високи потпетици. На почетокот се појавува мал израсток кој подоцна може да се зголеми и да боли. Потоа може да имате проблеми да облечете обувки и пешачењето да ви предизвика огромни болки.

Како Valgomed може да помогне?

 • Може да ја врати положбата на палецот на ногата и ги елиминира калусите
 • Ја ублажува болката
 • Делува против рамно стапало
 • Го намалува товарот на предниот дел на стапалото
 • Пријатен е, лесно се става, безбеден е и дискретен
 • Вашите стапала повторно ќе бидат здрави и одењето повеќе нема да ви претставува мака
 • Се погрижува за правилната положба на прстите

Од друга страна, треба да се напомени дека се произведуваат слични коректори кои можат да набават во сите продавници за медицински помагала и некои аптеки. Производителот изјави дека Valgomed е уникатен производ чии резултати немаат конкуренција.

Кои други методи можат да ви помогнат за лекување на мртвите коски на стапалата? Во најлош случај, ќе треба да подлегнете на хируршки зафат. Исто така може да пробате разни масажи и вежби за истегнување на нозете или пак локални креми и масти. Меѓутоа, коректор е најефикасен и најпрактичен метод на долгорочен план.

Како се употребува?

Силно зацврстете го коректорот на вашиот палец и притиснете. Може да се носи на боса нога или со чорапи. Соодветен е за сите видови на обувки и е многу дискретен и удобен. Многу брзо ќе се навикнете и набрзо нема ни да го приметите. Valgomed е наменет за секојдневна употреба и треба да го извадите само пред да легнете.

Како да го купите?

Можете да го купите овој производ само преку веб страницата на производителот (во моментот не е достапен во аптеки ниту во продавници за медицински помагала). Внесете ги вашите податоци, адресата за испорака и кликнете на „нарачај“. Ке платите при испорака на нарачката.

Кориснички осврти

Најдовме неколку осврти за овој производ. Има многу пофалби на интернет заедно со слики кои ги покажуваат ефектите на Valgomed во однос на мртвите коски на стапалата. Ние лично веруваме дека може да помогне. Затоа ајде безгрижно да го пробаме овој производ.

Рецензии

Valgomed
4.9 Вкупно
Поволности
 • хипоалергеничен производ направен од еластичен материјал
 • лесна и дискретна употреба
 • удобен и ефикасен
Неповолности
 • може да се купи само на веб страницата на производителот
Квалитет
Ефект
Употреба
Цена

Прикажи повеќе рецензии     Оди на официјалната веб страна на продавачот

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.